Кислотні пілінги, АНА

Кислотні пілінги, АНА

Що таке пілінг

Пілінг (від англ. to peel) - це відлущування верхнього ороговілого шару шкіри, в результаті якого видаляються мертві клітини, шкіра оновлюється і таким чином покращується її зовнішній вигляд. При хімічних пілінгах лущення відбувається за допомогою різних кислот.

Пілінг фруктовими кислотами – це новомодна процедура. Ще стародавні єгиптяни та греки використовували різні кислоти, соки ягід та фруктів для омолодження шкіри: сік цукрової тростинки – тобто гліколеву кислоту, винний осад – тобто винну кислоту, або кисле молоко – тобто молочну кислоту. А наші мами та бабусі робили собі маски з полуниці або кислого молока для покращення кольору обличчя.

Принцип дії хімічного чи кислотного пілінгу

Принцип дії хімічного пілінгу полягає в тому, що у відповідь на дію кислот у нашій шкірі запускаються відновлювальні процеси і таким чином вдається домогтися омолодження шкіри та усунути деякі проблеми.

Після пілінгу в шкірі починається активне поділ клітин і прискорюється оновлення епідермісу, внаслідок чого покращується зовнішній вигляд шкіри – вирівнює колір та рельєф.

Крім цього кислоти добре очищають протоки сальних залоз, зменшують жирність шкіри і знижують утворення комедонів і прищів. А також стимулюють фібробласти шкіри, завдяки чому підвищується синтез колагену та покращується еластичність та пружність шкіри.

Ефекти пілінгу

Які ефекти можна очікувати після процедури поверхневого хімічного пілінгу:

 1. Відразу після пілінгу покращується колір обличчя, шкіра стає більш гладкою.
 2. Згладжуються дрібні зморшки та зменшується вираженість глибоких зморшок
 3. Освітлюються пігментні плями
 4. Підвищується зволоженість та пружності шкіри
 5. А також покращується перебіг вугрової хвороби – зменшується кількість висипань і трохи стягуються пори.

Однак поверхневий пілінг - це не чарівний засіб, тому він не в змозі:

 1. Розгладити глибокі зморшки
 2. Усунути вікове провисання шкіри
 3. Стерти з лиця всі прищики, рубці і пігментні плями

Це потрібно розуміти та не покладати на поверхневий пілінг невиправдані надії.

Як проходить процедура пілінгу

Процедура поверхневого пілінгу фруктовими кислотами займає близько 30 хвилин і складається з декількох етапів:

 1. Спочатку проводячи ретельне очищення шкіри та підготовку до пілінгу за допомогою спеціальних засобів.
 2. Потім на обличчя тонким шаром наноситься кислота і витримується на шкірі в середньому від 2 до 10 хвилин. В цей час, як правило, відчувається легке пощипування або невелике печіння.
 3. При першому кислотному пілінгу використовують низьку концентрацію кислот, згодом концентрацію підвищують і ефект посилюється.
 4. Змивають теплою водою зі спонж, при необхідності на шкіру на 2-3 хвилини наноситься нейтралізатор, який зупиняє роботу пілінгу.
 5. Потім все змивається та наноситься постпілінговий крем.

З якого віку та як часто можна робити поверхневий пілінг

Пілінг можна робити починаючи з підліткового віку та протягом усього життя.

Дуже важливо враховувати не лише проблеми, які хочеться вирішити, а й можливості самої людини – хтось може собі дозволити пройти інтенсивний курс, а комусь зручніше робити пілінг 1 раз на місяць.

Тому чітких універсальних рекомендацій у цьому питанні не може бути.

Насамперед потрібно знати, що для профілактики старіння та салонного догляду за проблемною шкірою пілінг може застосовуватися не тільки курсом, але і як разова процедура.

У віці до 25 років при проблемній шкірі пілінг можна робити як курсом, так і раз на 1-2 місяці для зменшення висипів, жирності шкіри та інших проявів вугрової хвороби.

У віковій групі 25-30 років можна активізувати резерви шкіри за одну процедуру. У такому віці для профілактики старіння та згладжування дрібних мімічних зморшок буває достатньо 2-3 пілінгів на рік.

У віці 30-45 років для профілактики та корекції ознак старіння можна зробити невеликий курс 3-5 процедур, а потім проводити підтримуючі процедури один раз на 4-6 тижнів.

Якщо немає такої можливості, то як варіант, в осінньо-зимовий період можна робити пілінг раз на місяць або навіть раз на 2 місяці у поєднанні з іншими процедурами, що омолоджують.

Однак, якщо потрібно вирішити якусь конкретну проблему, буде ефективніше пройти курс пілінгів, 6-10 процедур раз на 7-14 днів.

А у віці 45-60 років поверхневі пілінги зазвичай використовуються невеликим курсом 3-4 процедури як підготовка до серединних пілінгів.

Але якщо у 20-30 років у вас гладка здорова шкіра без проблем та ознак старіння – пілінг вам поки що взагалі не потрібен.

Підготовка до пілінгу

Підготовка до пілінгу насамперед полягає в тому, щоб протягом 2-х тижнів перед процедурою виключити тривале перебування на сонці та відвідування солярію.

Якщо є можливість, то протягом 2 тижнів до пілінгу можна провести передпілінгову підготовку. Вона полягає у використанні домашнього догляду гелю для вмивання, лосьйону або крему з кислотами.

Передпілінгова підготовка вирівнює роговий шар, готує шкіру до процедури та покращує ефект пілінгу. Однак таку підготовку можна замінити 1-2 процедурами пілінгу з низькою концентрацією кислот.

Відновлювальний період

Після пілінгу необхідно використовувати сонцезахисний крем з SPF 30, навіть якщо на вулиці похмура погода, а також не планувати поїздки на море і відвідування солярію як мінімум протягом найближчих 2-3 тижнів.

Основні протипоказання до пілінгу

 1. Період загострення герпесу та інших вірусних захворювань
 2. Наявність множинних запалених елементів
 3. Порушення цілісності шкірних покривів у зоні пілінгу (ранки, садна)
 4. Алергічні захворювання шкіри (екзема, атопічний дерматит)
 5. Вагітність та лактація
 6. Тяжкі соматичні захворювання
 7. Індивідуальна непереносимість компонентів пілінгу

Хімічний пілінг у домашніх умовах

Чи можна робити хімічний пілінг у домашніх умовах? Так звичайно можна. І зараз продаються пілінги із фруктовими кислотами для самостійного домашнього застосування.

Однак потрібно розуміти, що концентрація фруктових кислот у пілінгах для самостійного домашнього застосування не може перевищувати 10%. Зазвичай вона становить 5-7%.

Косметологи ж працюють з пілінгами, в яких концентрація фруктових кислот становить 30-50-70%. А чим вища концентрація препарату, тим відповідно вища ефективність хімічного пілінгу.

У цій категорії немає товарів